Akupresūrinis kilimėlis: kas tai yra ir kaip jį naudoti?

Akupresūrinis kilimėlis: kas tai yra ir kaip jį naudoti?

Tikriausiai visi esame girdėję apie akupunktūrą ir jos naudą. Tačiau jei niekada nesužavėjo idėja būti subadytiems adatėlėmis, jums pasisekė! Akupresūrinis kilimėlis yra paprastas ir saugus būdas patirti akupunktūros teikiamus privalumus neišeinant iš namų. Ir taip, jokių adatėlių (nors šiek tiek badymo bus). Susidomėjote? Skaitykite toliau!

Akupresūrinis kilimėlis – kas tai?

Akepresūriniai kilimėliai remiasi tradiciniais kinų akupunktūros / akupresūros ritualais, kurie, stimuliuodami tam tikrus kūno taškus, padeda atsipalaiduoti, sumažinti įvairius skausmus, subalansuoti emocinę būseną (Chi energiją) ir, žinoma, stimuliuoja odą bei gali padėti suteikti jai daugiau stangrumo. 

Ant jų esantys žiedlapių formos smeigtukai stimuliuoja viršutinius ir giluminius audinius ir tokiu būdu skatina beta-endorfinų (natūralūs kūno nuskausminamieji) išsiskyrimą ir hiperemiją (geresnė kraujotaka). Padidėjusi kraujotaka maitina ir intensyviau aprūpina stimuliuojamus taškus naudingosiomis medžiagomis ir deguonimi, skatina limfodrenažą (nenaudingų medžiagų pašalinimas iš organizmo).

Kadangi smeigtukai yra storesni ir apima daug didesnį plotą, jie stimuliuoja odą jos nepradurdami, todėl jais naudotis yra visiškai saugu. Visgi, kadangi kilimėlis gali gana intensyviai stimuliuoti organizmą, nerekomenduojame juo naudotis arba tą reikėtų daryti ypač atsargiai, jeigu:

 • esate nėščia;
 • šiuo metu maitinate kūdikį;
 • turite širdies problemų;
 • vartojate vaistus nuo kraujospūdžio;
 • turite odos infekcijų;
 • turite atvirų žaizdų.

Kaip tinkamai naudotis akupresūriniu kilimėliu?

Naudotis akupresūriniu kilimėliu labai paprasta! Tereikia rasti šiek tiek laiko sau ir patogią vietą, atsigulti ant jo ir atsipalaiduoti. Visgi, pradedantiesiems ir norintiesiems efektyviai išnaudoti akupresūros galimybes, yra keletas dalykų, kuriuos vertėtų žinoti. 

Pradedant neskubėkite

Tik pradėjus naudotis akupresūriniu kilimėliu, neišsigąskite jo smeigtukų. Kol oda nėra pratusi prie tokios stimuliacijos, jie gali jaustis išties nemaloniai. Todėl pradedantiesiems rekomenduojame neskubėti ir leisti savo odai po truputį priprasti prie stimuliacijos šiais būdais:

 • Nenusivilkite drabužių. Kai jausite, jog oda apsiprato su smeigtukais, nusivilkite nereikalingą drabužių sluoksnį didesnei stimuliacijai.
 • Pasirinkite minkštą pagrindą. Minkštas paviršius padės sumažinti smeigtukų stimuliaciją, kol prie jų pratinatės.
 • Negulėkite per ilgai. Jei tik pradedate, rekomenduojame gulėti ne ilgiau nei 5–10 minučių. 

Tinkamai paskirstykite svorį

Gulint ant akupresūrinio kilimėlio būtina tolygiai paskirstyti kūno svorį, norint išvengti mėlynių. Tai ypač aktualu, jeigu nesate nei karto jo naudoję ir dar nesate pripratę prie smeigtukų spaudimo. Pradedant rekomenduojame naudoti kuo didesnį kūno plotą. Tokiu būdu sumažinsite spaudimą, kuris tenka vienam smeigtukui. 

Atsipalaiduokite ir nesiblaškykite

Akupresūros ritualo esmė yra ne tik stimuliuoti raumenis ir odą, bet ir padėti atsipalaiduoti ir sumažinti emocinę įtampą. Stresas, esantis galvoje, gali turėti tiesioginę įtaką įtampai, jaučiamai kūne, todėl norint pajusti pilną akupresūrinio kilimėlio poveikį rekomenduojame:

 • Naudokite laikmatį. Tokiu būdu galėsite lengviau atsipalaiduoti ir nereikės blaškytis nuolatos tikrinant laiką.
 • Įjunkite telefono tylos režimą.
 • Klausykitės meditacinės muzikos, jei tai jums padeda atsipalaiduoti.

Akupresūrinio kilimėlio privalumai, pozos ir stimuliuojamos vietos

Žmonės, kurie kasdieną naudoja akupresūros kilimėlį, džiaugiasi sumažėjusiais nugaros, galvos ir raumenų skausmais, jaučiasi labiau atsipalaidavę, mėgaujasi stangresne oda ir sako, jog tai padeda jiems rasti emocinį balansą. Štai visas sąrašas būdų, kaip akupresūrinio kilimėlio naudojimas gali padėti jį naudojantiems žmonėms:

 • padeda laikinai numalšinti kaklo ir nugaros skausmus;
 • padeda sušvelninti pečių skausmą;
 • atpalaiduoja nuo per didelio krūvio įsitempusius ir skaudančius raumenis;
 • padeda sumažinti stresą ir emocinę įtampą po ilgos darbo dienos;
 • padeda atsipalaiduoti ir pagerinti miego kokybę;
 • mažina pykinimą, sukeltą kūne jaučiamos įtampos;
 • skatina ir palaiko sveiką kraujotaką;
 • palaiko sveiką kvėpavimą;
 • tonizuoja ir didina energingumo jausmą.

Akupresūrinio kilimėlio panaudojimo galimybės yra labai plačios, tačiau jis neturėtų būti naudojamas vietoj daktaro ar kineziterapeuto išrašytų vaistų ar gydymo būdų. Visada klausykite medicinos specialistų nurodymų ir prieš naudojant šį kilimėlį pasikonsultuokite su jais, jei manote, jog šis ritualas gali turėti įtakos paskirtam gydymu ar esamai problemai.

Nugarai ir juosmeniui

Pasitieskite kilimėlį ant lygaus paviršiaus. Iš lėto atsisėskite ir atsigulkite ant jo. Po kurio laiko turėtumėte pajusti šilumą, kuri prasideda viršutinėje nugaros dalyje ir po truputį plečiasi po visą kūną. Skirkite šiam ritualui 20–25 minutes (5–10 pradedantiesiems) ir pajuskite, kaip šiluma atsipalaiduoja raumenis ir ištirpdo juose esančią įtampą.

Žiūrėti visą nugarai ir juosmeniui skirtą ritualą →

Kaklui

Norint labiau stimuliuoti kaklo sritį, naudokite akupresūrinę pagalvę arba susuktą rankšluostį. Jeigu naudojate susuktą rakšluostį, padėkite jį po kilimėliu ir koreguokite poziciją pagal tai, kurią būtent vietą norite stimuliuoti. Skirkite šiam ritualui 20–30 minučių (5–10 pradedantiesiems).

Žiūrėti visą kaklui skirtą ritualą →

Stresui ir nerimui malšinti

Akupresūrinis kilimėlis yra puikus būdas stimuliuoti ne tik kūną, bet ir protą. Sutelkdami dėmesį į jaučiamą stimuliaciją, mes galime nukreipti mintis nuo kasdieninių problemų ir tiesiog pasidžiaugti dabartimi. 

Žiūrėti visą stresui ir nerimui skirtą ritualą →

Odos stangrinimas

Dėl suteikiamos stimuliacijos ir kraujotakos didinimo, akupresūrinis kilimėlis gali būti naudojamas kaip būdas palaikyti odos sveikatą ir stangrumą. Jis ypač populiarus stimuliuoti šlaunų sritį (kovojant prieš celiulitą). 

Žiūrėti visą šlaunų odai skirtą ritualą →

Energijai

Sunku prasibudinti? Jaučiate tą vidurdienio nuosmukį? Norisi kažko stipresnio už kavos puodelį?

Kuo ilgiau gulite ant kilimėlio, tuo labiau galite atsipalaiduoti. Todėl jeigu norite daugiau energijos, reikėtų praleisti mažiau laiko ant kilimėlio. 

Pasitieskite kilimėlį ant lygaus ir kieto paviršiaus, nusistatykite laikmatį (7–15 minučių). Jeigu dar tik pradedate ir jaučiate, jog dar negalite gulėti ant kieto paviršiaus, pasitieskite kilimėlį ant kilimo ar lovos.

Miegui

Sunku atsipalaiduoti ar užmigti?

Jau žinote, jog trumpesnis kilimėlio naudojimas gali padėti pakelti energiją. Todėl kai kalba eina apie atsipalaidavimą ir pasiruošimą miegui, kuo ilgiau išbūsite ant kilimėlio, tuo labiau atsipalaiduosite.

Pasitieskite kilimėlį ant lovos ar kitos minkštos vietos, tokiu būdu sumažindami stimuliaciją ir padidindami ritualo trukmę. Atsigulkite ir stenkitės ant kilimėlio išbūti bent 20 minučių.

Jeigu naudojate kilimėlį lovoje, nepamirškite jo padėti į šoną, kai ateis metas miegoti. Norint išvengti mėlynių, miegoti ant kilimėlio tikrai nereikėtų. 

Pavargusiems ir įsitempusiems raumenims

Ten kur yra fizinis krūvis, privalo būti ir tinkamas poilsis. Akupresūrinis kilimėlis yra puikus būdas atpalaiduoti įsitempusius raumenis ir pagerinus kraujatą, pagreitinti jų atsistatymą.

Žiūrėti visą pavargusiems raumenims skirtą ritualą →

Kaip išsirinkti akupresūrinį kilimėlį?

Renkantis akupresūrinį kilimėlį ir pagalvę svarbiausia atkreipti dėmesį į medžiagas, iš kurių jie pagaminti.

Kalbant apie išorinę medžiagą, linas dažniausiai naudojamas brangesniuose kilimėliuose ir ši medžiaga yra ilgaamžiškesnė, turi geresnes vandens išgarinimo savybes ir yra pralaidesnė orui. Kita vertus, medvilnė taip pat nuostabi medžiaga, kuri, kitaip nei linas, yra švelnesnė ir ją lengviau prižiūrėti. Svarbiausia, jog medvilnė būtų aukštos kokybės.

Kalbant apie tai, kas slypi kilimėlio viduje, štai kur paieška pasidaro sudėtingesnė. Daugybė kilimėlių gamintojų, norėdami sumažinti gamybos kainą, paminkštinimui naudoja sintetinį poroloną ar panašias medžiagas.

Kaip visada, mes esame už kuo natūralesnes medžiagas, todėl rekomenduojame aplenkti tokius kilimėlius. Vietoje to, ieškokite gamintojų, kurie naudoja natūralias ir sveikatai nekenksmingas medžiagas, tokias kaip kokoso pluoštas ir grikių lukštai. 

Mūsų akupresūrinio kilimėlio ir pagalvės rinkinyje naudojamos būtent šios medžiagos. Juos galite rasti čia →

Kasdienis sveikatos ritualas

Akupresūrinis kilimėlis yra holistinis gydymo metodas, padedantis judėti sveikesnio gyvenimo būdo link. Be to, tinkamai naudojamas jis neturi jokių šalutinių poveikių, todėl jei norite išmėginti, pirmyn! Taip pat nepamirškite eterinių aliejų difuzoriaus ir jo skleidžiamo natūralaus gamtos aromato akupresūros ritualo metu!

Grįžti į tinklaraštį

Rašyti komentarą

1 4