Sunki antklodė - kas tai, kaip išsirinkti ir koks jos poveikis miegui?

Sunki antklodė - kas tai, kaip išsirinkti ir koks jos poveikis miegui?

Šiame straipsnyje skaitykite:

 1. Trumpai apie sunkias antklodės ir kas tai
 2. Kaip išsirinkti sunkią antklodę
 3. Kaip veikia sunki antklodė ir kokia jos nauda
 4. Kaip skalbti ir prižiūrėti sunkią antklodę

Gyvename streso amžiuje, kuris lemia pačius įvairiausius sveikatos sutrikimus. Įtemptoje dienotvarkėje ne visada lieka laiko treniruotei ar meditacijai, todėl nieko keisto, kad sužinojus apie sunkias antklodes, mums iš karto pasidarė labai idomu. Nes kas gi nesusidomėtų antklode, kuri žada visapusiškai pagerinti sveikatą mums tiesiog miegant?

Sunki antklodė jau skaičiuoja mokslu patvirtintus sveikatai naudingus laimėjimus dėl jos gebėjimo pagerinti miego kokybę ir tuo pačiu, kitus svarbius sveikatai faktorius. Nesvarbu, ar norite greičiau užmigti, geriau išsimiegoti, ar natūraliai sumažinti stresą, pasunkinta antklodė gali būti tai, kas gali padėti pasiekti šių sveikatingumo tikslų. Skaitykite toliau ir sužinotumėte daugiau apie sunkias antklodes ir jų teikiamą naudą.

Kas yra sunki antklodė?

Sunki antklodė, kaip galima spėti iš pavadinimo, yra specialiai pasunkinta ir tokiu būdu atkartoja spaudimo (svorio) terapijos teikiamą naudą. Tai nauja technologija paremta antklodė, kuri pasiūta iš švelnios ir ekologiškos medvilnės, yra pralaidi orui ir padeda odai kvėpuoti. Jos vidus yra užpildytas milimetro dydžio stiklo rutuliukais, todėl sunki antklodė tyliai, maloniai ir tolygiai paskirsto svorį.

Daugeliui žmonių sunkios antklodės tapo įprasta streso mažinimo ir sveiko miego įpročių dalimi, ir ne veltui. Visi žinome, jog miegas (tinkamas miegas) yra svarbi sveikatos sudedamoji dalis. Jis reguliuoja ne tik gyvybiškai svarbias fizionomines funkcijas, bet ir mūsų psichologinę savijautą. Todėl nieko keisto, kad sunki antklodė yra ypač aktuali šiuolaikiniams, laiko ir kokybiško miego stokojantiems, žmonėms.

Kaip išsirinkti sunkią antklodę?

Viskas labai paprasta, kiekviena sunki antklodė turi savo svorį, kuris atitinka tam tikram kūno svoriui. 

Jei esate įpratę prie savo antklodės, ne bėda, galbūt jūs visai mėgstate praleisti poilsio laiką svetainėje skaitydami knygas, o gal žiūrėdami filmus arba praktikuojate popiečio miegą? Tam yra sukurtas megztas pledas, kuris taip pat nepalieka abejingų, o ir juo naudotis gali visa šeimyna. 

Megztas pledas greičiausias kelias į poilsį ir ramybę pasiekus svetainę ir sofą: https://namualchemija.lt/products/nap-lab-sunkus-megztas-pledas-kreminis

Kaip veikia sunki antklodė?

 • Pagerina miego kokybę ir miego trukmę.
 • Moksliniai tyrimai rodo, kad būtent dėl savo svorio sunki antklodė padeda greičiau atsikratyti minčių ir panirti į miegą, ypatingai padeda tiems, kurie kovoja su nemiga. Negana to, sunki antklodė stimuliuoja seratonino išsiskyrimą, kuris yra svarbus melatonino (miego hormono gamybai), dėl to miegame giliau ir ilgiau. 

 • Mažina stresą ir nerimą. 
 • Sunki antklodė prispausdama savo svoriu kūną jį nuramina, dėl to rimsta visa nervinė sistemą, kūnas pereina į poilsio rėžimą, sulėtėja širdies ritmas ir pailgėja kvėpavimas, ko pasekoje kūnas greičiau panirsta į miegą.

 • Mažina kortizolio kiekį kraujyje. 
 • Kortizolis - streso hormonas, kuris iššaukia daugybe ligų mūsų organizmo sistemoje, čia pasunkinta antklodė taip pat pasitarnauja mažindama jo lygį tiesiog kol jūs miegate. 

 • Gerina nuotaiką. 
 • Sunki antklodė ne tik prisideda prie laimės hormonų gamybos, sumažina streso hormonus, bet kartu ir suteikia visapusiškai gerą ir kokybišką miegą, dėl to ryte suskambus žadintuvui norėsis su šypsena pradėti naują dieną. 

 • Suteikia raminantį efektą. 
 • Daugelis žmonių šiais laikais susiduria su ypatingu jautrumu, ADHD, autizmo spektro sutrikimais, dėl to per dieną dirgikliai stipriai išderina visą organizmą, sunki antklodė padeda greičiau pereiti į ramybės režimą, kūnas nejaučia išorės dirgiklių. 

 • Mažina neramių kojų sindromą.
 • Tikras išsigelbėjimas tiems, kurie labai neramiai miega, nes sunkios antklodės spaudimas atpalaiduoja raumenis ir sumažina judesių kiekį bei amplitudę. 

 • Gali sumažinti skausmą.
 • Vis daugiau žmonių kenčia nuo lėtinio skausmo, nors mokslinių duomenų šitoje srityje dar nėra, tačiau sunki antklodė iš ėsmės padidina laimės hormonų kiekį, kuris prisideda prie bendro kūno atsipalaidavimo, dėl to skausmą išgyventi pasidaro lengviau. 

  Kokia yra sunkios antklodės nauda?

  Padeda kovoti ar labiau susigyventi su įvairiomis ligomis ar sveikatos sutrikimais, tokiais kaip:

  • Nemiga arba kiti miego sutrikimai
  • Nerimo sutrikimai
  • Depresija
  • ADHD
  • Autizmas
  • Neramių kojų sindromas
  • Fibromialgija - pasižyminti išplitusiais skausmais ir nuolatiniu nuovargiu
  • Obsesinis kompulsinis sutrikimas - pasireiškiančios įkyrios mintys, kompulsyvus, nesuvaldomas elgesys
  • Osteoartritas ir lėtinis skausmas - pasireiškiantis įvairiais sąnarių ir kūno skausmais
  • PTSD - potrauminio streso sindromas, pasireiškiantis žmonėms, kurie yra patyrę įvairius sukrečiančius įvykius
  • Menopauzė

  Sunkios antklodės didžiausia nauda yra ta, jog visi šie gydomieji procesai vyksta miego metu, dėl to įdedant mažiausiai pastangų gaunamas geriausias rezultatas. 

  Kaip skalbti ir prižiūrėti sunkią antklodę?

  Skalbti sunkią antklodę iš tiesų nesudėtinga, jei vadovausitės etiketės instrukcija. 

  1. Gerai išstudijuojate sunkios antklodės etiketę. 
  2. Apieškote ar ant antklodės nėra dėmių, jei jų yra, jas atskirai paplaunate rankomis su lengvu plovikliu ir vandeniu. 
  3. Tuomet plaunate antklodę arba skalbimo mašinoje, arba rankomis, priklauso, kas nurodyta ant etiketės. Geriausia skalbti sunkią antklodę vieną, nemaišant su patalyne ar kitais tekstilės gaminiais. 
  4. Išplovus antklodę belieka ją išdžiovinti, geriausia tai padaryti leidžiant jai išdžiūti natūraliai, tai prisidės ir prie sunkios antklodės ilgaamžiškumo. 

  Jei gyvenime jums stinga laiko pasirūpinti savo fizine ar emocine gerove arba pažįstate kažką, kas tikrai turėtų susirūpinti savo sveikata, sunki antklodė - investicija dėl kurios tikrai nesigailėsite. 

  Visi žinome, sveikata yra brangiausias turtas, dėl to vietoj keletos menkniekių ar vakarienių mieste tikrai galite sau pasidovanoti tai, kas jums tarnaus dešimt ar net kelias dešimtis metų. 

  Viskas prasideda nuo sprendimo, o paskui tereikia nueiti miegoti ir leisti antklodei pasirūpinti jūsų poilsiu ir sveikata.

  Grįžti į tinklaraštį

  1 komentaras

  Kokia kaina

  Angele

  Rašyti komentarą

  1 4