Eterinių aliejų difuzorių priežiūra ir valymas

Kaip dažnai reiktų valyti eterinių aliejų difuzorių

Idealiu atveju difuzorių reikėtų išplauti po kiekvieno naudojimo, ypač jei keičiate aliejų kvapus. Tada, priklausomai nuo to, kaip dažnai difuzorius naudojamas, jį reikėtų kruopščiai išvalyti bent kartą per 1-2 mėnesius, kad būtų pašalintos dulkės ir nuosėdos, kurios gali turėti įtakos jo veikimui.

Ko reikės

  • Vanduo
  • Minkšta medvilninė arba mikropluošto šluostė
  • Medvilninis tamponas / ausų valymo tamponėlis
  • Spiritas
  • Natūralus indų ploviklis (nebūtina)
  • Baltasis actas (giliam valymui)

1. Išjunkite difuzorių iš elektros tinklo

Niekada nevalykite difuzoriaus ar bet kokio kito elektros prietaiso, kai jis vis dar veikia ir yra įjungtas į maitinimo šaltinį.

2. Ištuštinkite ir išvalykite rezervuarą

Išpilkite difuzoriaus rezervuare likusį vandens ir aliejaus mišinį. Sudrėkinkite vandeniu minkštą šluostę ir kartu su natūraliu indų plovikliu (nebūtina), išvalykite vandens rezervuarą. Praskalaukite išvalytą rezervuarą paprastu vandeniu ir išdžiovinkite su sausa šluoste.

Gilus valymas kartą į 1-2 mėnesius

Priklausomai kaip dažnai naudojate difuzorių, rekomenduojame atlikti giluminį jo valymą kartą per 1 ar 2 mėnesius. Tam prireiks šiek tiek balto acto.

Pripildykite difuzorių paprastu vandeniu maždaug iki pusės ir įpilkite arbatinį šaukštelį baltojo acto. Įjunkite ir leiskite difuzoriui veikti apie 3-5 minutes.

Baigus garinti, praskalaukite išvalytą rezervuarą paprastu vandeniu ir išdžiovinkite su sausa šluoste.

3. Išvalykite ultragarsinę plokštelę

Ultragarso plokštelė arba mikroschema suskaido aliejus į bazines molekules ir tada naudoja vandenį kaip perdavimo mechanizmą, kad išsklaidytų juos į orą. Tai, kas atrodo kaip garai, atsiranda dėl ultragarso virpesių, dėl kurių atsiskiria aliejaus molekulės ir susidaro itin smulki dulksna.


Kad ultragarsinė mikroschema veiktų tinkamai, ją reikia reguliariai valyti. Tiesiog įmerkite vatos tamponėlį į spiritą ir patrinkite juo mikroschemą, kad pašalintumėte susikaupusį aliejų ir kalkes.